INFORMACIJA VARTOTOJAMS APIE ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS ATLIEKŲ TVARKYMĄ

Elektros ir elektroninėje įrangoje (EEĮ) yra itin pavojingų aplinkai ir žmonių sveikatai medžiagų, kurios netinkamai tvarkant EEĮ atliekas, kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai. Patekusios į aplinką iš netinkamai tvarkomų EEĮ atliekų, šios medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis, todėl labai svarbu EEĮ atliekas išskirti iš bendro atliekų srauto ir saugiai sutvarkyti.
Nebetinkama naudoti, nereikalinga EEĮ negali būti išmetama kartu su komunalinėmis atliekomis. Ji turi būti surenkami atskirai ir perduodama atliekų tvarkytojams saugiam šių atliekų sutvarkymui. Tokiu būdu yra saugoma aplinka ir tausojami gamtos ištekliai. Šalinant EEĮ atliekas sąvartynuose kartu su komunalinėmis atliekomis pavojingomis medžiagomis teršiama aplinka, netenkama iš jų galimų gauti vertingų antrinių žaliavų. 
Ženklinimo simbolis (žr. žemiau) ant EEĮ gaminių nurodo, kad tokių gaminių atliekų surinkimas turi būti vykdomas ATSKIRAI, nemaišant su komunalinėmis (buitinėmis) atliekomis.

EEĮ atliekos – Lietuvoje sparčiai didėjantis atliekų srautas, kuriame didelė dalis medžiagų gali būti naudojamos pakartotinai, perdirbamos ar kitaip naudojamos, o šiose atliekose esančios pavojingos medžiagos turi būti atskiriamos ir tvarkomos aplinkai saugiu būdu.
Įmonės ir gyventojai, rūšiuodami EEĮ atliekas bei priduodami nebetinkamą naudoti EEĮ jų surinkimo vietose, gali ženkliai prisidėti prie EEĮ atliekų surinkimo ir perdirbimo didinimo. Labai svarbu, kad netinkama naudoti EEĮ prieš priduodant ją tvarkymui nebūtų ardoma, nes ją ardant aplinka gali būti užteršta žmonių sveikatai pavojingomis medžiagomis.
EEĮ vartotojai privalo senos, sugedusios EEĮ nešalinti kartu su komunalinėmis atliekomis, o priduoti mums arba nuvežti į stacionarias EEĮ surinkimo aikšteles, kurios įrengtos visoje Lietuvoje.
Pirkdami naują EEĮ prekę, vartotojai turi teisę tos pačios paskirties seną prekę priduoti nemokamai prekės pirkimo vietoje. Taigi įsigydami elektros ar elektronikos gaminį mūsų įmonėje, į prekybos vietą galite atnešti tokios pačios rūšies nebetinkamą naudoti gaminį. Jei norite atiduoti netinkamą naudoti EEĮ gaminį, prašome kreiptis į klientus aptarnaujantį personalą, kuris Jums nurodys specialiai šioms atliekoms skirtas talpas. Mūsų įmonė bendradarbiauja su pavojingas atliekas tvarkančia įmone, kuriai reguliariai perduodame surinktas pavojingas atliekas. Galite būti tikri, jog Jūsų atiduotos atliekos bus saugiai ir tinkamai sutvarkytos.

Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių Lietuvoje adresai:


Alovės g. 6b, Alytus
Takniškių km., Alytaus raj.
Gardino g. 100-102, Druskininkai
Gėlyno 12, Lazdijai
Pramonės g. 3, Prienai
Geležinkelio g. 65, Varėna
Vytauto Didžiojo g. 136, Kaišiadorys
Ašigalio g. 20, Kaunas
Julijanavos g. 1a, Kaunas
Nemajūnų g. 15b, Kaunas
Raudondvario pl. 155d, Kaunas
Andriušaičių km., Raseinių raj.
Jonalaukio km., Jonavos raj.
J. Basanavičiaus g., Kėdainiai
Kušliškių kaimas, Kalvarijos sav.
M. Valančiaus g. 17a, Kazlų Rūda
Vokiečių g. 10, Marijampolė
Vasaros g. 16, Marijampolė
Panausupio k., Marijampolės sav.
Sodų g. 15, Šakiai
Šiaurės g. 6a, Vilkaviškis
Biržų km., Biržų raj.
Kosmonautų g. 8, Vabalninkas
Technikos g. 6i, Kupiškis
Savitiškio g. 12, Panevėžys
Pilėnų g. 43, Panevėžys
Mūšos g. 12b, Pasvalys
Donelaičio g. 16, Rokiškis
Eibučių g., Naujoji Akmenė
Bariūnų km., Saugėlaukio seniūnija
Raseinių g. 70a, Kelmė
Kuosiškių km, Pakruojo seniūnija
Žironų km., Radviliškio seniūnija
Ventos g. 192, Kuršėnai
Kairėnai (prie senojo Kairų sąvartyno)
Kuosiškių km, Pakruojo seniūnija
Paberžių g. 14a, Tauragė
Statybininkų g. 4a, Jurbarkas
Vingininkų k., Šilalės raj.
M. Jankaus g. 37, Pagėgiai
Jėrubaičių km., Babrungo sen.
Kalakutiškės km., Rietavo sen.
Gaudikaičių km., Degaičių sen.
Algirdo g. 40c, Mažeikiai
Vairuotojų g. 18, Anykščiai
Švenčionių g. 31, Ignalina
Vilniaus g. 104a, Molėtai
Rašės g. 4, Utena
Mockėnų km., Utenos sen., Utenos r.
Karlų km., Visagino sav.
Statybininkų g.11, Zarasai
Kazokiškių regioninio sąvartyno teritorija
Trikampio g. 71, Lentvaris
Gariūnų g. 71, Vilnius

Kviečiame visus vartotojus nebūti abejingais, rūšiuoti įmonėje bei namuose susidarančias atliekas, atsikratyti jomis tinkamai, neteršti aplinkos bei tausoti gamtą !